Центр європейської інформації в м. Чернігів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Зустріч у форматі фокус-групи

Зустріч у форматі фокус-групи
swot.jpg (151.01 Kb)У рамках діяльності ЦЄІ в бібліотеці ім. В.Г. Короленка 28 липня 2011 року об 11 годині пройшла зустріч у форматі фокус-груп. Основним методом роботи був SWOT-аналіз.
Мережею ЦЄІУ розпочато процес розробки власної стратегії в рамках нового мережевого проекту "Розробка стратегії Мережі ЦЕІУ", актуальність якої обумовлена початком незалежного розвитку Мережі без інституційної підтримки Міжнародного фонду "Відродження".
Куратором фокус-групи у м. Чернігові була представник Ради Мережі — Ганна Ковбасюк.
На зустрічі були присутні координатор ЦЕІ у м. Чернігові (Шумська Т. Ю.), директор Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка (Аліференко І.М.), директор проектів Сіверського інституту регіональних досліджень Людмила Чабак, голова правління громадської організації ”Міський молодіжний центр ”Жменя” Регіна Гусак, начальник інформаційно-аналітичного відділу управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації Ігор Соф’ін, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Володимир Бойко, журналіст, головний редактор інформаційного відділу телебачення Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії "Сівер-Центр" Олексій Маслов, керівник євроклубу ”Вікторія” Богдана Кузьменко, викладач польської мови Катерина Ліхачева, волонтери ЦЄІ, активні відвідувачі, задіяні в роботі ЦЄІ в регіоні.
Учасники висловили своє бачення стану Мережі Центрів європейської інформації за п`ять років її існування. Учасники фокус-групи зійшлися на тому, що протягом п`яти років Мережа Центрів Європейської інформації буде розвиватися і активно діяти. Мережа проводитиме багато міжрегіональних заходів, а також тісно співпрацюватиме з представниками європейських громадських організацій та зі звичайними громадянами Європейського Союзу і братиме активну участь у проектах, запропонованих нам європейською спільнотою.
Учасники зустрічі розбились на дві групи і спочатку виявили слабкі і сильні сторони Чернігіівського Центру європейської інформації.
Таким чином, у процесі роботи учасники виявили таки слабкі і сильні сторони :
Сильні сторони:
1. Ресурси: друковані та електронні носії інформації, соціальні мережі, Internet, мультимедійні ресурси, кваліфіковані кадри, волонтери з різних країн.
2. Продукти (послуги): надання інформації, створення списків корисних посилань, координація Євроклубів, skype-конференції, семінари, рекламно-інформаційна діяльність, курси підвищення кваліфікації.
3. Нематеріальні активи: розташування в місті, засідання клубу “Класика Європєйського кіномистецтва’’, поєднання європейської складової і краєзнавчої роботи, форуми центрів.
4. Інше: підтримка влади, гарні стосунки та спільні заходи з місцевою владою, спільні заходи з громадськими організаціями, ЗМІ, відкритість та готовність до співпраці.
Слабкі сторони:
- закритий доступ до фонду,
- залежність від конкретного фінансування,
- невелика кількість партнерів,
- відсутній системний аналіз потреб різних верств суспільства та тематичних категорій,
- відсутність бібліотечного обладнання,
- недостатність інновацій,
- обмеженість ПК ресурсів,
- недостатнє залучення всіх категорій населення,
- відсутність методичних посібників.
Після визначення слабких та сильних сторін учасникам фокус-групи було запропоновано визначити можливості розвитку Центру Європейської інформації у Чернігові.
Учасники визначили такі можливості розвитку:
- розвиток партнерських відносин (Євроклуби, ЦЄІ на базі університетів, громадські організації, співпраця з іншими фондами (донорами), міжнародне співробітництво)
- залучення спонсорів від бізнесу;
- нові інноваційні форми діяльності, нові сфери;
- вихід на нові цільові групи;
- вихід за рамки бібліотек (формат клубу);
- місцеві ресурси: місто, район;
- робота на всю область;
- залучення експертів;
- культурні діаспори.
Після того як учасники заходу визначили можливості, їм було запропоновано визначити загрози, з якими може зіткнутись Центр європейської Інформації у м. Чернігові, а загалом і мережа. Були визначені такі загрози:
- політичні зміни;
- втрата кадрів;
- зміна партнерів;
- недостатньо злагоджена співпраця з державними структурами;
- інертність;
- відсутність фінансової підтримки.
Наприкінці фокус-групи куратор Ганна Ковбасюк запропонувала визначити нові цілі для Мережі Центрів європейської інформації.
Учасниками були визначені такі цілі:
- інформування;
- створення унікального продукту;
- створення експертної ради;
- розширення сфер діяльності;
- виховання активної громадської позиції, європейські цінності;
- залучення все більше молоді, науковців.
Зустріч, що відбулась стала важливою частиною процесу розробки стратегії розвитку Мережі центрів європейської інформації, її головною метою було обговорення сильних та слабких сторін діяльності ЦЄІ в м. Чернігів, а також перспективних напрямків роботи в сфері формування попиту на європейську інформацію в партнерстві з ГО Сіверським інститутом регіональних досліджень.
Розділ: Переглядів: 787 | Розміщено: 7 серпня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернігів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :