Центр європейської інформації в м. Чернігів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Виїзний семінар на європейську тематику для працівників Щорської районної централізованої бібліотечної системи

Виїзний семінар на європейську тематику для працівників Щорської районної централізованої бібліотечної системи
img_07351.jpg (93.63 Kb)img_06831.jpg (142.33 Kb)Виїзний семінар на європейську тематику: «Питання євроінтеграції та інформаційне забезпечення потреб регіону» відбувся 11 квітня 2011 року в приміщенні Щорської центральної районної бібліотеки. Захід був організований Центром європейської інформації в м. Чернігів спільно з громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки МФ «Відродження». В рамках семінару працівникам публічних бібліотек Щорського району було надано інформацію стосовно питання євроінтеграції та інформаційного забезпечення. Заступник директора з наукової роботи Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка Юрій Самойленко зазначив, що саме публічна бібліотека є інформаційним посередником між владою та населенням, займаючи активну позицію щодо розвитку громадянського демократичного суспільства. Публічна бібліотека не повинна стояти осторонь громадського життя території, на якій знаходиться, повинна слідкувати, щоб її інтереси та інтереси культури взагалі були відображені у місцевих програмах розвитку регіону. Він також висвітлив актуальні питання інформаційно-бібліографічної та просвітницької діяльності бібліотек та акцентував увагу присутніх на потребі інформування жителів села з питань аграрної політики Євросоюзу, яка забезпечує продовольчу безпеку, екологічні, соціальні потреби.
Консультант Центру європейської інформації Тетяна Шумська розповіла про діяльність Чернігівського Центру європейської інформації, про хід реалізації проекту та його основні етапи. Вона акцентувала увагу слухачів на поточній діяльності та інформаційно-просвітницьких заходах, які проводились у рамках функціонування Центру.
Завідуюча відділом науково-методичної роботи Олена Сльозка надала інформацію щодо форм та методів роботи публічної бібліотеки з популяризації матеріалів ЄС та євроінтеграції України . А також, збирання, оброблення та надання відкритого доступу та можливості розповсюджувати матеріали; можливості одержання відповідної інформації з Інтернету, користування вебліографічними списками; надання телефонних та усних консультацій щодо євроорієнтації; проведення днів інформації, інформаційних куточків. Завдання бібліотек полягає в сприянні істотному поліпшенню обізнаності населення Чернігівського регіону щодо Європейського Союзу, - наголосила Олена Сльозка.
Присутні бібліотекарі сільських і міських бібліотек району зазначили, що бібліотеки, які мають великий досвід і потенціал у здійсненні інформаційно-просвітницької діяльності різного спрямування не повинні стояти осторонь цієї теми. Ця робота має ґрунтуватися на «Державній програмі інформування громадськості з питань європейської інтеграції України на 2008-2011 рр.».

Розділ: Переглядів: 705 | Розміщено: 13 квітня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернігів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :