Центр європейської інформації в м. Чернігів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Екскурсія «Європейські цінності та м. Чернігів»

Екскурсія «Європейські цінності та м. Чернігів»
17 травня 2011 року в рамках святкування Дня Європи в Україні для працівників Чернігівської обласної бібліотеки ім. В. Г. Короленка була проведена екскурсія на тему: «Європейські цінності та м. Чернігів». Захід готувався в рамках діяльності Чернігівського центра європейської інформації. Формат заходу, що проходитиме під загальним гаслом «Я поділяю європейські цінності», розроблений під егідою Мережі центрів європейської інформації України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».f.jpg (179.44 Kb) Організатори святкувань в м. Чернігів – громадська організація «Сіверський інститут регіональних досліджень» та Центр європейської інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г.Короленка.
Зав. кафедрою історії слов’ян Чернігівського Національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка, доктор історичних наук, професор Сергій Анатолійович Леп’явко був запрошений в якості екскурсовода.
Бібліотечні працівники отримали багато цікавої, корисної, змістовної інформації про древній та сучасний Чернігів і його зв’язок з європейськими країнами. Побував на затишних вулицях нашого міста, де збереглися дерев’яні будівлі, бібліотекарі познайомилися з різноманітними архітектурними стилями – українським модерном, сецесією, в характерному для Чернігова дерев’яному різьбленні. Сецесія - стиль в мистецтві, який був поширений в Європі та об’єднував німецьких та австрійських митців у 19-20 ст..
Бібліотекарі ознайомилися з культурою Чернігова часів надання місту магдебурзького права.
Протягом усіх періодів історії суспільства Чернігів не залишався осторонь магістральних шляхів в розвитку європейської цивілізації. Археологічні пам’ятки пов’язані з історією міста, та його зв’язок з Європою зберігаються у музеях Чернігова і є безцінними історичними скарбами матеріальної та духовної культури. Так, наприклад, у будівництві Борисоглібського та Спаського соборів брали участь італійські та візантійські будівничі.
Про давні торгові зв’язки Чернігова з містами Східної Європи, що здійснювалися сухопутними і водними шляхами по Десні свідчать численні археологічні знахідки (амфори з під вина та олії, вироби з прибалтийського бурштину).
На кінець XIX – початок XX ст. зростання числа гостей міста спровокувало готельний бум. У Чернігові налічувалося 14 готелів, переважно невеликих. Претензійні були таки назви: “Європейський“, ”Берлін”, ”Марсель”, ”Брістоль», “Сан-Ремо”, ”Ермітаж”, ”Гранд-отель”.
Різноманітні зв’язки з іншими країнами сприяли поширенню освіти та культури серед жителів міста.
Розділ: Переглядів: 775 | Розміщено: 19 травня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернігів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :