Центр європейської інформації в м. Чернігів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » ДОКУМЕНТАЛЬНИЙ СЕРІАЛ «ЄВРОПЕЙСЬКІ ТРАДИЦІЇ МІСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: МАГІСТРАТ – ДУМА – РАДА»

ДОКУМЕНТАЛЬНИЙ СЕРІАЛ «ЄВРОПЕЙСЬКІ ТРАДИЦІЇ МІСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: МАГІСТРАТ – ДУМА – РАДА»
12.07.2011_foto.jpg (97.94 Kb)презентовано в прес-клубі «Ділове слово».
Стрічка створена Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Організації-партнери – Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держаних підприємств, установ і організацій» та Чернігівська обласна державна телерадіокомпанія «Сівер-Центр».
У документальному серіалі зібрані результати наукового доробку українських істориків та думки нинішніх державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування України. Зокрема, глядачі побачать інтерв’ю з проф. Наталією Яковенко, директором центру українських досліджень Інституту Європи Російської академії наук Віктором Мироненком, директором Інституту Кеннана Міжнародного дослідницького центру ім. Вудро Вільсона Блером Рублом, начальником Головного управління державної служби України Тимофієм Мотренком та багатьма іншими відомими фахівцями.
«В Україні існують європаркани, євровікна, євродвері та інші предмети побути з такою позначкою. Подібні сполучення в Європейському Союзі виглядали б дивно. Тобто громадяни України схильні, принаймні в питанням повсякденних, сприймати себе відокремлено від європейців, рівень життя яких, водночас, для багатьох із нас є свого роду взірцем. Але колись такого відмежування не існувало», – зазначив на початку презентації автор та ведучий фільму Володимир Бойко, далі наголосивши: «Мовою кіно ми спробували показати одну з тих європейських традицій, яка є також українською – самоврядування як інституція взаємин влади і громадянина. Звичайно, з виходом на проблеми сучасності, такі як централізація фінансів, стан комунального господарства, кадрового забезпечення... Зйомки здійснювалися у вісімнадцяти містах, а саме: у Києві, Острозі, Луцьку, Львові, Івано-Франківську, Коломиї, Чернівцях, Кам’янці-Подільському, Одесі, Миколаєві, Херсоні, Запоріжжі, Дніпропетровську, Полтаві, Харкові, Ніжині, Чернігові, Любечі. Тобто задіяні різні регіони України – від сходу до заходу, з півночі на південь. Автори намагались відповісти за запитання, що нас робить європейцями не лише за географічною приналежністю і чому самоврядування й досі вважається найефективнішим способом управління на місцях».
«Коли держава не знала як вирішити ту чи іншу проблему існував перевірений століттями спосіб – краще не втручатися і дозволити людям самим знайти вихід з ситуації. Найбільш прилаштованим для такого варіанту виявилося самоврядування», – звернув увагу автор сценарію проф. Сергій Лепявко. На думку науковця, європейська інституція самоврядування виявилася співзвучною з старовинними українськими традиціями, що й обумовило її підтримку населенням. Коли наприкінці вісімнадцятого століття Російська імперія фактично ліквідувала Магдебурзьке право на українських теренах міщани Чернігова в один голос волали – поверніть самоврядування. Варто також пам’ятати, що фундаментальні блага сучасної цивілізації, такі як водогін, брукування вулиць, освітлення в громадських містах з’явилися наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. як наслідок діяльності самоврядних дум. Ніхто ж не заперечує, що артезіанська вода краще, ніж з річки? А саме Чернігівська міська дума свого часу вирішила бурити свердловини в Ялівщині.
Директор проектів Сіверського інституту Людмила Чабак розповіла про плани поширення серіалу, зокрема, на загальноукраїнських телеканалах, за допомогою компакт-дисків – через мережі центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів і центрів європейської інформації, а також за допомогою Інтернет.
Першою стрічку покаже Чернігівська обласна державна телерадіокомпанія «Сівер-Центр», а саме: щосуботи, починаючи з 16 липня 2011 р., о 21.20 з повтором наступного дня, тобто – в неділю, об 11.00. Графік виглядатиме так:
 перша серія – 16 липня о 21.20 та 17 липня об 11.00;
 друга серія – 23 липня о 21.20 та 24 липня об 11.00;
 третя серія – 30 липня о 21.20 та 31 липня об 11.00;
 четверта серія – 6 серпня о 21.20 та 7 серпня об 11.00.
Фільм також доступний за адресою:
http://www.youtube.com/playlist?list=PL43426508FD070A4A
Створення серіалу стало можливим завдяки зусиллям режисера монтажу – Галини Загороднюк (ДТРК «Культура»), консультанта – Наталії Сущевої (Перший діловий телевізійний канал), оператора-постановника – Олександра Довбенко (ЧОДТРК «Сівер-Центра») та ін.

****
Громадська організація «Сіверський інститут регіональних досліджень»
Поштова адреса: м. Чернігів, пр-т Миру, 43, ЦППК. 14000 Тел.: (+380 462) 67-50-21, 77-43-12 Електронні адреси: E-пошта: siverian@gmail.com
Сайт організації: www.siver.uct.ua
Європейська програма Міжнародного фонду "Відродження" має на меті підвищення якості та ефективності державної політики європейської та євроатлантичної інтеграції України та формування суспільного запиту на європеїзацію України через ініціювання, фінансову, експертну та організаційну підтримку громадських ініціатив задля перетворення України на справді європейську державу.
Сайт програми: www.irf.kiev.ua/ua/programs/eui/eu
Розділ: Переглядів: 756 | Розміщено: 12 липня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернігів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :