Центр європейської інформації в м. Чернігів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Виїзний семінар на європейську тематику

Виїзний семінар на європейську тематику
відбувся в приміщенні Борзнянської районної централізованої бібліотечної системи. Вже традиційно Центр європейської інформації обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка, що діє у співпраці з громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки МФ «Відродження», проводить методичні семінари для працівників районних та сільських бібліотек з надання інформаційно-консультаційних послуг з європейської тематики. Зокрема, в рамках семінару було висвітлено актуальні питання інформаційно-бібліографічної та просвітницької діяльності бібліотек. Директор Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко зазначила, що саме публічна бібліотека є інформаційним посередником між владою та населенням, займаючи активну позицію щодо розвитку громадянського демократичного суспільства. Публічна бібліотека не повинна стояти осторонь громадського життя території, на якій знаходиться, повинна слідкувати, щоб її інтереси та інтереси культури взагалі були відображені у місцевих програмах розвитку регіону.
Заступник директора з наукової роботи Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка Юрій Самойленко акцентував увагу присутніх на потребі інформування жителів села з питань аграрної політики Євросоюзу, яка забезпечує продовольчу безпеку, екологічні, соціальні потреби. Також він надав інформацію стосовно питання євроінтеграції та інформаційного забезпечення та розповів, що Чернігівський центр європейської інформації займається підвищенням рівня обізнаності громадськості Чернігівщини з євроінтеграційними процесами .
Тетяна Шумська, консультант Чернігівського центру європейської інформації, розповіла про Центр європейської інформації, основні етапи його діяльності та хід реалізації проектів. Вона акцентувала увагу слухачів на поточній діяльності та інформаційно-просвітницьких заходах, які проводились у рамках функціонування Центру та у рамках функціонування Мережі ЦЄІ України.
Завідуюча відділом науково-методичної роботи Олена Сльозка надала інформацію щодо форм та методів роботи публічної бібліотеки з популяризації матеріалів ЄС та євроінтеграції України, а також збирання, оброблення та надання відкритого доступу та можливості розповсюджувати матеріали; можливості одержання відповідної інформації з Інтернету, користування вебліографічними списками; надання телефонних та усних консультацій щодо євроорієнтації; проведення днів інформації, інформаційних куточків.
Завдання бібліотек полягає у сприянні істотному поліпшенню обізнаності населення Чернігівського регіону щодо Європейського Союзу, і тому присутні бібліотекарі сільських і міських бібліотек району зазначили, що бібліотеки, які мають великий досвід і потенціал у здійсненні інформаційно-просвітницької діяльності різного спрямування, не повинні стояти осторонь цієї теми.

****
Громадська організація «Сіверський інститут регіональних досліджень»
Поштова адреса: м. Чернігів, пр-т Миру, 43, ЦППК. 14000 Тел.: (+380 462) 67-50-21, 77-43-12 Електронні адреси: E-пошта: siverian@gmail.com
Сайт організації: www.siver.uct.ua

"Європейська програма Міжнародного фонду "Відродження" має на меті сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової та експертної підтримки громадських ініціатив у цій сфері.
Сайт: www.irf.ua"
Розділ: Новини Переглядів: 782 | Розміщено: 15 березня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернігів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :