Центр європейської інформації в м. Чернігів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Відеоконференція до Європейського тижня місцевої демократії

Відеоконференція до Європейського тижня місцевої демократії
29_09_11_1.jpg (227.93 Kb)29_09_11_2_.jpg (39.2 Kb)Відеоконференція під назвою «Регіональний досвід проведення європейського тижня місцевої демократії в Україні (ЄТМД) та міжнародне співробітництво у сфері місцевого самоврядування з європейськими партнерами» відбулася 29 вересня 2011 року в приміщенні Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Захід організовано Сіверським інститутом регіональних досліджень спільно з Центром європейської інформації обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г.Короленка за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», у партнерстві з Івано-Франківським та Севастопольським центрами перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. «Метою проведення даного заходу є обмін думками між органами державної влади, місцевого самоврядування, освітянами, громадськістю з приводу народження традиції проведення ЄТМД в Україні та вироблення спільних пропозицій щодо проведення тижня місцевої демократії надалі» – зазначив Богдан Волошинський – директор Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.
Зокрема, учасниками заходу стали представники управлінь юстиції, внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю, обласної ради та обласної державної адміністрації, управлінь державної служби, громадських організацій, науковці.
В рамках відеоконференції прозвучав виступ доктора Юргена Вальхсхьофера – бургомістра з понад десятилітнім досвідом. Він розповів, що в Німеччині традиція ЄТМД існує вже більше двохсот років, але офіційно відзначається тільки з 2005 року. Також представник Німеччини зазначив, що європейські тижні місцевої демократії та міжнародне співробітництво у сфері місцевого самоврядування це складна політична конструкція, яку неможливо зробити за тиждень або рік.
Демократія – це процес, який потрібно підтримувати кожного дня своїми вчинками, своєю участю. Але в Україна не готова говорити про наявність місцевої демократії. Про відсутність демократії свідчить недосконале законодавство України, свідомість кожної людини. Тобто люди не бажають брати участь у формуванні української демократії – зазначили колеги Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.
Наступний блок відеоконференції було присвячено обміну досвідом проведення європейських тижнів місцевої демократії протягом 2008-2010 років та розповідям про заходи, які проводилися. В Івано-Франківську це видання збірників по проведенню ЄТМД, круглий стіл на тему: «Європейські орієнтири на місцеве самоврядування», науково-практичний семінар спільно з Фондом Ганса Зайделя. У 2011 році в день відкриття європейського тижня місцевої демократії планують зробити круглий стіл в обласній Івано-Франківській бібліотеці. А першим заходом на початку тижня – виїзний семінар в район. Севастополь зазначив, що до європейського тижня місцевої демократії проводилися відкриті засідання рад, пленарні засідання, проведення уроків в середніх школах депутатами, зустрічі з молоддю з приводу вирішення проблем та завдань на місцевому рівні. На 2011 рік запланована науково-практична конференція яка присвячена 15-річчю Севастопольського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, а також презентація фільму «Європейські принципи місцевої демократії», видання методичної інформації, збірників, буклетів, які стосуються європейського тижня місцевої демократії.
Під час виступів учасників відеоконференції прозвучала ціла низка пропозицій щодо форм його відзначення у наступні роки, які обов’язково будуть враховані та проведені спільними зусиллями учасників.
Розділ: Новини Переглядів: 830 | Розміщено: 3 жовтня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернігів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :