Центр європейської інформації в м. Чернігів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Навчально – ознайомчий візит для представників Центрів європейської інформації України до м. Вроцлава (Польща)

Навчально – ознайомчий візит для представників Центрів європейської інформації України до м. Вроцлава (Польща)
відбувся з 18 по 22 жовтня 2010 року. Серед учасників були представники громадських організацій та обласних бібліотек з 10 областей України. Захід здійснювався за підтримки проекту ”Тепер Вроцлав”. Від Чернігівської області участь у візиті взяла консультант Центру, бібліотекар Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка Тетяна Шумська. Візит відбувався в рамках співпраці Мережі центрів європейської інформації України, проекту “ Teraz Wroclaw ”, Міжнародного фонду “ Відродження ” та Бюро Промоції Муніципалітету міста Вроцлава. Мета візиту – ознайомлення консультантів Центрів європейської інформації з функціонуванням вроцлавських вищих навчальних закладів, проекту “Teraz Wroclaw” та громадських організацій для подальшої промоції європейської освіти серед молодих українців. В останні роки вищі навчальні заклади Вроцлава беруть активну участь у великих європейських програмах з обміну студентів і викладачів, як-от: Сократес/Еразмус, Леонардо да Вінчі, СEEPUS, підписані партнерські угоди в рамках програми Еразмус Мундус. Організаторами візиту була запропонована напружена, але дуже цікава програма. Учасники зустрічалися з представниками державних ( Вроцлавський університет, Вроцлавська Політехніка, Економічний Університет ) та недержавних (Вища Банківська Школа, Школа Управлення ”Edukacja” ) вузів та зі студентами проекту ” Teraz Wroclaw”, яки розповіли про себе та провели дискусію на тему: ” Плюси та мінуси навчання за кордоном ”. У Вроцлаві відбулись дуже цікаві та корисні зустрічі з представниками муніципалітету міста Вроцлав, Вроцлавського Центру підтримки неурядових організацій Sektor3 та представниками освітньої організації для шкільної та студентської молоді Domu Spotkan im. Angelusa Silesiusa, місія якої відображена у гаслі : ” Завтра досягнути того, що сьогодні уявляється неможливим ”.
В офісі проекту “Teraz Wroclaw” між гостями міста та організаторами зустрічі відбулось обговорення спільних промоційних заходів в Україні, а саме веб – конференції для шкільної та студентської молоді на тему ” Я – українець. Я – європеєць ” ( 28 жовтня 2010р.) та Тижня європейської освіти у вигляді читацької конференції у форматі ” Жива книга” ( листопад 2010 р.).
Вроцлав - місто молоді. Близько шостої частини жителів міста - студенти. Це один із найбільших університетських центрів Польщі.
Тож, навчальний візит у Вроцлав був дуже корисним в напрямку інформування представників Центрів європейської інформації про європейські освітні проекти та надання нових можливостей для впровадження в регіонах європейської освіти. Цей захід, безсумнівно, став наступним, і дуже вдалим кроком на шляху до європейської інтеграції України.

* * * * *

Проект «Навчальний візит представників центрів європейської інформації до м. Вроцлав» реалізує громадська організація „Вінницький регіональний центр інформації „Креатив” під егідою Мережі центрів європейської інформації України за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження», проекту «Teraz Wrocław» та Бюро Промоції Муніципалітету міста Вроцлава.

Мережа центрів європейської інформації України (Мережа ЦЄІУ) – добровільне об'єднання центрів європейської інформації, які забезпечують доступ усіх бажаючих до інформаційних ресурсів, а також проводять просвітницько-інформаційні заходи, що спрямовані на популяризацію знань про європейську інтеграцію України. Наразі Мережа ЦЄІУ об’єднує 15 центрів, які створені за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» протягом 2005-2008р, та центр на базі Кременчуцького інформаційно-просвітницького центру „Європейський Клуб”. Портал Мережі центрів європейської інформації України - http://ukrcei.org , e-mail: ukrcei@gmail.com.

Проект «Teraz Wrocław» - це некомерційний проект, започаткований у 2006 році з ініціативи мерії та вищих навчальних закладів міста Вроцлава (Польща). Основне завдання акції - запросити молодь зі Східної Європи на навчання до вроцлавських вищих шкіл, інформувати про умови вступу та навчання у них. Сайт: www.study-in-wroclaw.pl

Європейська програма Міжнародного фонду «Відродження» має на меті сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової та експертної підтримки громадських ініціатив Сайт: www.irf.ua.
Розділ: Новини Переглядів: 799 | Розміщено: 28 жовтня 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернігів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :