Центр європейської інформації в м. Чернігів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Інтеграція України в ЄС – піднесення чи занепад вітчизняної економіки?

Інтеграція України в ЄС – піднесення чи занепад вітчизняної економіки?
Про фінансові та економічні аспекти євроінтеграції, її вплив на українське суспільство йшла мова під час зустрічі з українським науковцем, експертом Іваном Розпутенком. Захід на тему «Фінансово-економічні механізми європейської інтеграції України» відбувся 17 квітня 2014 року в приміщенні Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів та був організований Сіверським інститутом регіональних досліджень спільно з Чернігівським центром європейської інформації, Товариством «Український Народний Дім в Чернівцях» за підтримки проекту «Дні Європи-2014. Діалоги про цінності».
Участь у дискусії в форматі міжрегіональної веб-конференції мали змогу взяти представники громадськості, науковці, державні службовці Чернігова, Чернівців, Запоріжжя, Луцька, Херсона.
«Інтеграційні процеси – це процеси, що завжди охоплювали будь-яку частину населення в будь-якій країні. Ігнорувати їх – означає залишитися на узбіччі цивілізаційного розвитку, – зауважив завідувач кафедри економічної політики Національної академії державного управління при Президентові України, доктор наук з державного управління, професор, заслужений діяч науки і техніки України Іван Розпутенко. – Серед сильних сторін України в процесі інтеграції є насамперед ціннісно-ментальні аргументи – географія, історія, культура, традиції та релігія. В політичній складовій перевага належить багатовекторності відносин України зі світом, важливим аспектом яких є визначення вигідних для України напрямків співпраці з іншими країнами. Водночас, ключову роль повинна відігравати така характеристика, як інтеграція українця в Україну, тобто подолання залишків неоколоніалізму, що існує в соціальній, гуманітарній та інших сферах».
На думку експерта, Україна – країна найбільш нереалізованого потенціалу. Маючи вдале географічне розташування, висококваліфіковану роботу силу, необхідну науково-технічну базу, наша держава до цього часу не виробила чіткої стратегії розвитку, її політичний істеблішмент слабкий, наявна структурна недосконалість, технологічне відставання. Соціальний розвиток держави спрямований на вирішення проблем людей старшого віку, в той час як молодь змушена займатись заробітчанством заради виживання.
21 березня у Брюсселі відбулося підписання політичної частини Угоди прем'єр-міністром України та лідерами усіх 28 країн-членів ЄС. Якщо влітку буде підписана економічна складова, то перед Україною відкриються нові можливості, а також і нові виклики. Зокрема, це збільшення інвестицій в країну, поглиблена і всеохоплююча зона вільної торгівлі, можливість безмитного експорту українських товарів до ЄС, посилення прав споживачів тощо. Серед ризиків – виснажлива стандартизація (вимоги до товарів в ЄС та Україні мають бути однаковими), складнощі адаптації української економіки, нежиттєздатність слабких галузей виробництва (застарілі технології) та інші проблеми. Але, без проведення необхідних внутрішніх реформи Україна ризикує залишитись сировинним придатком ЄС.

За сприяння Центру європейської інформації у Полтавській області та громадської організації Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» під егідою Мережі центрів європейської інформації України (http://ukrcei.org), за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» www.irf.ua. Партнерами проекту є Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях», Інститут світової політики та Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.».
Розділ: Новини Переглядів: 478 | Розміщено: 19 квітня 2014


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернігів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :