Центр європейської інформації в м. Чернігів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » "Європейські традиції міського самоврядування в Україні: магістрат-дума-рада"

"Європейські традиції міського самоврядування в Україні: магістрат-дума-рада"
Документальний серіал під такою назвою було 27 квітня 2011 р. презентовано в Івано-Франківську. Він став результатом майже річної роботи громадської організації «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки МФ «Відродження». Івано-Франківськ – одне з міст, де відбувалися записи матеріалів циклу. Як зазначив у вступному слові директор Івано-Франківського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Богдан Волошинський, «прикарпатські міста гонорові з того, що поважно представлені у фільмі».
Стрічка складається з чотирьох повнометражних серій, що висвітлюють витоки та основні аспекти становлення міського самоврядування в Україні від часів магдебурзького права до сьогодення. Серед експертів, залучених до її створення, доктори наук – Наталія Яковенко, Петро Кулаковський, Мирон Капраль, Юрій Волошин, Дмитро Чорний, Тимофій Мотренко, Григорій Самойленко. Глядач познайомиться не лише з думками вітчизняних фахівців, але й з поглядами з Вашингтону (Блер Рубл – директор Інституту Кеннана) та Москви (Віктор Мироненко – редактор журналу «Современная Европа»).
В рамках презентації, один з авторів сценарію, кандидат історичних наук Володимир Бойко зазначив: стрічка знімалася у сімнадцяти містах України - більшості її регіонів від сходу до заходу та з півночі до півдня. Вона охоплює період від чотирнадцятого до двадцять першого століття. Таким чином, була зроблена спроба показати мовою кіно розвиток самоврядування як явища у часі та просторі. Формат відеофільму був обраний невипадково – в Україні існує прірва між знаннями вузького кола істориків та абсолютної більшості її громадян. А документальна стрічка дозволяє донести інформацію у популярній формі та доступній як через телебачення, так і за допомогою Інтернету.
Директор проектів Сіверського інституту регіональних досліджень Людмила Чабак поділилася з присутніми планами на майбутнє, а саме, розказала, як поширюватиметься фільм у регіонах України та познайомила з можливостями його залучення до навчального процесу як у вищих навчальних закладах, так і післядипломної освіти.
Учасниками презентації документального серіалу стали освітяни, історики та краєзнавці, представники органів державної влади та місцевого самоврядування Івано-Франківщини, а також їх колеги з міста Севастополь.
Під час презентації було продемонстровано 16-ти хвилинний промо-ролик, який розкриває ключові аспекти відеофільму. З ним можна ознайомитися за адресою в мережі Інтернет: http://www.youtube.com/watch?v=MkMWWaJbk1A

****
Громадська організація «Сіверський інститут регіональних досліджень»
Поштова адреса: м. Чернігів, пр-т Миру, 43, ЦППК. 14000 Тел.: (+380 462) 67-50-21, 77-43-12 Електронні адреси: E-пошта: siverian@gmail.com
Сайт організації: www.siver.uct.ua
Розділ: Новини Переглядів: 760 | Розміщено: 4 травня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернігів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :