Центр європейської інформації в м. Чернігів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Демократія – це процес, що відбувається щодня

Демократія – це процес, що відбувається щодня
до такої думки дійшли учасники круглого столу «Європейські принципи регіональної та місцевої демократії», що відбувся 9 вересня 2010 року на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. Захід організовано Центром європейської інформації в м. Чернігів спільно з громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень» , за підтримки МФ «Відродження». Учасники заходу, а це представники громадських організацій, начальники управлінь внутрішньої політики райдержадміністрацій, обговорили витоки і становлення регіональної та місцевої демократії на прикладі європейських країн, аналіз тенденцій розвитку європейських принципів демократії в сучасному суспільстві.
«Демократія – це не аксіома, це теорема, яку треба доводити щодня…» – таку тезу висунув керівник Центру українських досліджень Інституту Європи Російської академії наук, редактор журналу «Современная Европа», кандидат історичних наук Віктор Мироненко. Він зазначив, що демократія є процесом, у якому приймають участь усі громадяни, це перш за все свобода людини, їх вибір жити так, як вони хочуть та можуть жити. Європейська модель демократії є ближчою для нас. Європейський досвід враховує і систему законодавства і традиції (насамперед традиції магдебурзького права). Але, на жаль, навіть на найвищому рівні у нас відсутнє цілісне уявлення про Європейський Союз, та його принципи демократії. Хоча, нам варто враховувати кращі світові, зокрема європейські, практики.
З цим погодилися й інші учасники «круглого столу». Зокрема, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, кандидат історичних наук Володимир Бойко зазначив, що у процесі творення демократії громадянами важливим є саме рівень регіональної, місцевої демократії. Без цього немає сенсу взагалі говорити про демократію як таку.
Начальник відділу зв’язків з громадськістю Чернігівської міської ради, кандидат філософських наук Ірина Соломаха констатувала, що сьогодні ми не можемо достойно відповісти представникам європейських країн, яким чином можна те чи інше питання вирішити в нашій територіальній громаді. Нам варто прислухатися до європейського досвіду. Але європейська інтеграція почнеться тоді, коли ми інтегруємо наше мислення, наше ставлення до Європи.
****
Розділ: Новини Переглядів: 903 | Розміщено: 11 вересня 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернігів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :