Центр європейської інформації в м. Чернігів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Чернігівські студенти аналізували європейські принципи належного врядування в режимі форум-театру

Чернігівські студенти аналізували європейські принципи належного врядування в режимі форум-театру
Студенти вищих навчальних закладів Чернігова та області 4 квітня 2014 року взяли участь в обговоренні європейських стандартів та цінностей у форматі методики форум-театру. dsc05391sait.jpg (42.26 Kb) Захід був організований Сіверським інститутом регіональних досліджень спільно з Чернігівським центром європейської інформації та Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації за підтримки проекту «Дні Європи-2014. Діалоги про цінності».
Учасники заходу намагалися проаналізувати факти недотримання спільних цінностей Європейського Союзу: верховенства права, поваги до демократичних принципів, прав людини й фундаментальних свобод в Україні, порушення європейських принципів належного врядування: відкритості, участі, відповідальності, ефективності, узгодженості на рівні місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Тобто темою форум-театру стали суспільні проблеми, які викликають занепокоєння та напруження серед громадян у спілкуванні з представниками владних інституцій. Відтак, форум-театр у Чернігові був спрямований на обговорення ситуацій щодо утисків та порушень прав громадян, наприклад, фактів корупційних правопорушень, неетичної поведінки, непрофесіоналізму та байдужості представників органів влади. dsc05379sait.jpg (47.88 Kb)

Відповідно до методики форум-театру студенти спробували знайти і шляхи вирішення означених проблем, пов’язаних з діяльністю влади в Україні та їх взаємодії з громадянами.
Зміни у ситуації можливі за умови реформування системи влади, зміна підходів до діяльності посадовців та наближення її до європейських стандартів – зазначили учасники заходу. Також, на їх думку, вирішенню ситуації зачасту допомагає усвідомлення потреб та специфіки діяльності як пересічних громадян так і представників влади. Не бажання зрозуміти один одного, формалізм у роботі, накладання власних проблем на професійну діяльність також призводить до конфліктних ситуацій.

За сприяння Центру європейської інформації у Полтавській області та громадської організації Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» під егідою Мережі центрів європейської інформації України (http://ukrcei.org), за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» www.irf.ua. Партнерами проекту є Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях», Інститут світової політики та Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.».
Розділ: Новини Переглядів: 926 | Розміщено: 5 квітня 2014


 

Меню сайту




Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернігів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :