Центр європейської інформації в м. Чернігів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » “ Чернігів як Європейське місто ”

“ Чернігів як Європейське місто ”
Пілотна екскурсія та бліц-турнір з такої тематики відбулися в рамках громадського діалогу з нагоди святкування Дня Європи в Україні в м.Чернігів. Заходи ініційовані Центром європейської інформації в м.Чернігів та Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки МФ «Відродження». В рамках пілотної екскурсії, яку проводив директор Сіверського інституту регіональних досліджень, доктор історичних наук, професор Сергій Леп’явко. її учасники, а це бібліотечні працівники, відвідувачі ЦЄІ отримали багато цікавої, корисної, змістовної інформації про древній та сучасний Чернігів і його зв’язок з європейськими країнами.
Учасники екскурсії побували на затишних вулицях Чернігова, де збереглися дерев’яні будівлі, познайомилися з різноманітними архітектурними стилями – українським модерном, сецесією, в характерному для Чернігова дерев’яному різьбленні. Сецесія - стиль в мистецтві, який був поширений в Європі та об’єднував німецьких та австрійських митців у 19-20 ст..
Окрема увага акцентувалася на ознайомлення з культурою Чернігова часів надання місту магдебурзького права. Протягом усіх періодів історії суспільства Чернігів не залишався осторонь магістральних шляхів в розвитку європейської цивілізації. Археологічні пам’ятки пов’язані з історією міста, та його зв’язок з Європою зберігаються у музеях Чернігова і є безцінними історичними скарбами матеріальної та духовної культури. Так, наприклад, у будівництві Борисоглібського та Спаського соборів брали участь італійські та візантійські будівничі.
Про давні торгові зв’язки Чернігова з містами Східної Європи, що здійснювалися сухопутними і водними шляхами по Десні свідчать численні археологічні знахідки (амфори з під вина та олії, вироби з прибалтийського бурштину).
На кінець XIX – початок XX ст. зростання числа гостей міста спровокувало готельний бум. У Чернігові налічувалося 14 готелів, переважно невеликих. Претензійні були таки назви: “Європейський“, ”Берлін”, ”Марсель”, ”Брістоль», “Сан-Ремо”, ”Ермітаж”, ”Гранд-отель”.
Різноманітні зв’язки з іншими країнами сприяли поширенню освіти та культури серед жителів міста.
Наприкінці екскурсії консультантом Центру європейської інформації Шумською Т. Ю. серед присутніх була поведена вікторина – бліцтурнір “10 запитань про Європейський Союз”. Учасники відповіли на запитання, які мали відношення до історії, інституцій та структури ЄС, що стало логічним завершенням цікавої екскурсії.
Розділ: Новини Переглядів: 1025 | Розміщено: 19 травня 2010


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернігів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :