Центр європейської інформації в м. Чернігів

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » Новини » Bеб-конференція "Антикорупційне законодавство ЄС та його пристосування до українських реалій".

Bеб-конференція "Антикорупційне законодавство ЄС та його пристосування до українських реалій".
14 травня в рамках Днів Європи в Україні та всеукраїнської акції "Я поділяю європейські цінності" Сіверським інститутом регіональних досліджень та Чернігівським Центром європейської інформації спільно з Товариством "Український Народний Дім в Чернівцях" та Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації за підтримки проекту "Дні Європи-2014. Діалоги про цінності" було організовано відео-конференцію про європейський досвід подолання корупції – українські реалії та перспективи. 14.05.2014_1_.jpg (68.78 Kb) Антикорупційний досвід провідних країн світу та можливості подолання корупції в Україні обговорювалися під час зустрічі з директором Київського офісу Інституту Кеннана, кандидатом філологічних наук Ярославом Пилинським в форматі міжрегіональної веб-конференція "Антикорупційне законодавство ЄС та його пристосування до українських реалій". Участь у дискусії мали змогу взяти представники місцевого самоврядування, державні службовці, науковці, представники громадськості, ЗМІ Житомира, Івано-Франківська, Кіровограда, Полтави, Рівного, Сум, Херсона, Хмельницького, Чернівців та Чернігова.
"Тема корупції, на жаль, занадто злободенна та модна, – зауважив Ярослав Пилинський. – Вона не є сучасним явищем, а існує з давніх-давен. Перша згадка про неї як про велике зло міститься ще в Біблії. Є свідчення того, що ця проблема заважала вже урядувати в стародавньому Єгипті, Шумері, Греції; про неї пише Аристотель у своїй "Політиці". В добу Середньовіччя одним з найхарактерніших проявів корупції був продаж індульгенцій римо-католицькою церквою як перепусток для грішників до раю. У XVIII – XIX ст. корупція руйнувала державне управління Великобританії, США та інших країн".
На думку експерта, проблема корупції – це проблема безпеки існування держави, суспільства та кожного окремого громадянина. Серед джерел виникнення корупції – монополізація певного виду послуг, нівелювання вільного розподілу товарів, продуктів тощо; створення можливостей для звичайного громадянина чи будь-якого посадовця конвертувати своє службове положення у гроші.
На сьогоднішній день вже накопичений значний як позитивний, так і негативний світовий досвід боротьби з корупцією. Прийняття лише самих антикорупційних законів є явно недостатнім. Однією з найважливіших засад подолання саме передумов корупції є чітко виписане законодавство держави загалом, що виключає будь-яке маніпулювання та багатозначність трактування його положень. Важливу роль відіграє також відпрацьована десятиліттями система виборів державного, місцевого керівництва та система контролю за ними, в якій відповідальність депутатів означає відповідальність урядовців. Тому не виключено, що якби Україна на самому початку своєї незалежності поклала в основу свого законодавства найкращі європейські та світові зразки, поступово адаптуючи їх до вітчизняних умов, масштаби корупції були б зараз набагато меншими.
Розділ: Новини Переглядів: 628 | Розміщено: 21 травня 2014


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Чернігів
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :